Silky Gang

Značka Silky Gang je zhmotněním snu vytvořit malý hedvábný klenot.

Martina Karafiátová, jejíž hlavní profesí je navrhování interiérů a práce s designem v rámci architektonického ateliéru, který úspěšně vede již 16 let, svou značkou Silky Gang prezentuje lásku k výtvarnému umění. Ilustraci, módu a hedvábí přetvořila do kolekcí luxusních hedvábných šátků, které vznikají v limitovaných sběratelských sériích.

Každý z nich je malým uměleckým dílem, na kterém se spolu s Martinou podílí různí čeští ilustrátoři. Motivy na šátcích jsou inspirovány pohádkovými příběhy, protože i život je někdy „silky“ – tedy jemný jako hedvábí nebo „gang“, protože se s námi vůbec nemazlí. Stejně jako v pohádkách, bájích a příbězích. Hrdinové musejí překonat spoustu úskalí, než se dočkají onoho vytouženého „zvonec, konec a žili spolu šťastně až do smrti“.

 

„Staňte se i vy součástí denního snění.“

 

Cílem značky je představit českou ilustraci ve zcela novém úhlu a pojetí, kdy je hlavní příběh abstrahován do specifické výtvarné zkratky.

V rámci Fashion Stars Night značka představí ve světové premiéře 2 nové kolekce? kolekci O Malence a kolekci O zlaté rybce.