SHOOTING FASHION STARS 2013

SFS 2013 módní show se uskutečnila 11. dubna 2013 v netradičním prostoru klasicistní haly Masarykova nádraží. Do 9. ročníku se přihlásilo rekordních 17 designérů a designérských dvojic, z nichž porota SFS Guardians vybrala čtveřici finalistů. V tomto roce byl poprvé z přehlídky zajištěn tzv. live streaming na módním online deníku iconiq.cz.

Výjimečný večer představil čtveřici porotou vybraných návrhářů: Lucii Královou, Mirku Horkou & Štěpána Růžičku, Moniku Přikrylovou a Pavla Berky. Prostřednictvím autorských přehlídek měli diváci možnost nahlédnout do tvorby plné volnosti a svobody, pohrávání si s módou v různém pojetí. Chuť objevovat nové, ale zároveň čerpat z historie a odlišných kultur, a to vše v kombinaci s precizním provedením do nejmenšího detailu.

Zahraničním hostem módní přehlídky Shooting Fashion Stars byla talentovaná návrhářka rumunsko-německého původu Dagmar Kestner. Její kolekce skulpurálních dámských siluet vycházejících z dekorativních technik „Macramé“ kombinovaných s vlastnostmi měkké kůže byla skvělým zakončením večera a oslavou módy.

Ocenění velkým potleskem při závěrečném ceremoniálu si zasloužili nejen módní návrháři, ale i skvělá Charlie One, která živě vystoupila v rámci slavnostního večera a následně na afterparty ve FIM Gallery.
Letošní SFS projekt nabídl i doprovodné aktivity, od výstavy fotografií Elišky Kyselkové s názvem Tension, přes Fashion Stars Showroom v prostoru FIM Gallery po projekt francouzských návhářů byMeliana v La Gallery Novesta.