Mirka Talavašková

Přední česká módní návrhářka se na catwolk Fashion Stars Night se svými kolekcemi vrací již potřetí.

Módní návrhářka, absolventka UMPRUM, studovala na Ecole Superieure des Arts Apliquees Duperre v Paříži. Velkým mezníkem byla kromě studií ve Francii i pracovní stáž, která jí umožnila rozvíjet své schopnosti a pracovat více sama na sobě. Následně zahájila spolupráci s luxusním krejčovstvím DELOR. Získala ocenění Top Styl Designer a byla také nominována na Czech Grand Design.

 

„Preferuji střídmou eleganci v luxusním materiálu.“

 

V rámci Fashion Stars Night 2020 Mirka představí svou módní značku Talabaya, kterou buduje poslední 2 roky. Talabaya vypráví příběh o úctě k rozmanitosti v různých dobách i kulturách. Mirka svými modely reprezentuje modest styl, který se stále více dostává do popředí a představuje oděvní tvorbu ve velmi elegantní a sofistikované podobě.
Aktuální kolekce Mirky Talavaškové je inspirována arabským světem. Prezentuje ho však v kombinaci s evropskými prvky a tak, aby se maximálně přiblížila svým zákaznicím napříč kontinenty. Jednotlivé modely jsou ukázkou kontrastů života, a to jak barevně, tak i materiálově nebo střihově.